Menu Close
lai sāktu skriet

Kā izvēlēties apģērbu, apavus un aksesuārus, lai sāktu skriet? Padomi iesācējiem.

Skriešana ir lielisks veids kā trenēties, sasniegt jaunus mērķus, satikt jaunus draugus un justies labi. Uzsākt skriet nav grūti, tomēr ir jāņem vērā daži padomi, lai neiedzīvotos traumās un vēlme skriet nepazustu. Šajā rakstā izlasīsiet, par to, kā izvēlēties apavus un apģērbu  patīkamam skrējienam.

Piemērots apģērbs un zeķes

Lai skrējiens būtu izdevies un sagādātu prieku, nekas nedrīkst traucēt, tāpēc atbilstoša apģērba izvēle ir viens no priekšnosacījumiem, lai skrējējs justos labi. Sporta t-krekls, viegli šorti/bikses, kuri ne tikai uzsūc sviedrus, bet nepadara apģērbu smagu un traucējošu, ir svarīga skrējēja garderobes sastāvdaļa. Vēsākam laikam iesakām speciālās sporta jakas, tās labi uzsūc un izvada mitrumu, nekarsē, nodrošina labu termoregulāciju. Protams vienmēr varat izvēlēties termo veļu, ja jums tā ir ērtāk. Dāmas nedrīkst aizmirst par pareiza sporta krūštura izvēli, lai tas balsta un satur krūtis.

Arī zeķēm jābūt no elpojoša materiāla un labi jāuzsūc mitrumu. Ieteicams bez liekām vīlēm, lai skrējiena laikā tās nesāktu “berzt” un “grauzt” kājas. Vislabāk tās iegādāties sporta preču veikalā.

lai sāktu skriet apavi

Apavi

Pareiza apavu izvēle ir laba skrējiena stūrakmens. Lai izvēlētos pareizos apavus iesākumā jums jāsaprot kāds pēdas izliekums jums ir. Vieglākais veids kā to noskaidrot ir šāds: Paņemiet brūnu kartonu, samitriniet pēdu, uzkāpiet uz kartona, lai uz tā paliktu nospiedums. Pēc šī pēdas nospieduma varēsiet noteikt, vai jus ir plakana pēda, pēda ar pareizu izliekumu, vai pēda ar palielinātu izliekumu. Zinot to kāds ir pēdas izliekums, jums būs iespēja atrast piemērotus apavu, lai tie pilnībā balstītu pēdu, un nerastos traumas no palielinātas slodzes uz pēdām. Būtiski ir izvēlēties apavus, kuri ir vismaz par pusizmēru lielāki, ja ne pat pa veselu izmēru, piemēram, ja jums ir 40 izmērs, tad ieteicamie apavi būs 40.5-41 izmēru lieli. Pērkot apavus, noteikti konsultējaties ar pārdevēju, lai noskaidrotu, kurus apavus tieši izvēlēties, izstāstiet pārdevējam, vai skriesiet pa meža ceļu, vai asfalta segumu, līdz ar to pārdevējs varēs jums piemeklēt atbilstoši mīkstākas vai cietākas zoles apavus.

lai sāktu skriet cepure

Cepure

Atbilstoši laikapstākļiem izvēlēta cepure, ne tikai pasargās no ausu sapūšanas rudenīgākā dienā, bet vasarā, no tiešiem saules stariem sejā. Kā arī pasargās no saules dūriena.

Aksesuāri

Lai monitorētu savu skrējienu, ieteicams izvēlēties, ērtu, uz rokas liekamu, telefona maciņu, bet ja jums tas traucē, tad varat izvēlēties šortus ar iestrādātu kabatiņu uz muguras, kurā ielikt telefonu, lai tas netraucē skrienot. (sānu kabatā ielikts telefons sitīsies gar kājām un traucēs skriet.) Ja esat mūzikas mīlis un negribat skriet klusumā, tad varat izvēlēties austiņas, sākot no mazām ausī ieliekamām austiņām, līdz pat uz ausīm “uzāķējamām” austiņām, kuras skrējiena laikā nekritīs nost. “Gudrie” pulksteņi ir ļoti ērta un parocīga lieta pulsa mērīšanai, lai skrienot nerastos pārslodze organismam, un jūs justos labi.