Menu Close
Planšete automašīnā - padari savu veco automašīnu mūsdienīgāku

Planšetes savienošana ar 2003. gada Volvo XC 70 

6 posmi, lai nomainītu veco magnetolu pret planšeti.

1. Vecā radio noņemšana

Vispirms noņemam veco audio sistēmu.

2. Rāmis

volvoxc70 panelis magnetolai

Rāmi iegādājos no AliExpressa, bet varat arī paši izveidot rāmi (ja nav līkas rokas), tāpat neko apakšā neredzēs, jo visu nosegs planšete, bet pamats pie kā piestiprināt ir nepieciešams. No AliExpress rāmis diezgan padārgs, bet citur lētāku neatradu (var jau mēģināt vēl kurpirkt.lv vai salīdzini.lv pameklēt, ja nu kāds pārdod Latvijā lētāk- jāmeklē ar nosaukumu “Montāžas rāmīši auto”). Rāmim stiprināšanas skrūves nenāca līdzi, tādēļ jādodas uz DEPO piemeklēt skrūves (iesaku stiprinājumus ņemt līdzi, lai nenokļūdītos ar skrūvju izmēriem (arī garumam ir nozīme).

3. Magnetola

Tā kā vecā magnetola ir izņemta – ir vajadzīga jauna, galvenais nosacījums – lai nav pārāk izvirzīta uz āru -un protams – ar bluetooth. Pats izmantoju savu veco Pioneer DEH-S5000BT 1-DIN magnetolu, rāmī vajadzētu ielīst arī 2-DIN, bet tā kā man bija lieka mazā – ieliku to, varbūt nākotnē piepirkšu 1-DIN izmēra universālo “Storage box”, lai – kad noņem planšeti izskatītos estētiskāk.

4. Magnetolas savienošana ar VOLVO XC70

Volvo XC70 adapteris ZRS-AS-16B Adapter Volvo

Vecie Volvo magnetolas štekeri nesaderēja ar manu Pioneer- tādēļ nācās piepirkt adapteri (4carmedia ZRS-AS-16B Adapter Volvo ISO 4CARMEDIA) atradu semicom.lv

5. Planšete

Izmantoju savu Samsung Galaxy Tab A, bet, protams, varat likt jebkuru – galvenais lai nosedz paneli un lai ir ērti to piestiprināt. Planšete ar audio sistemu savienojas caur bluetooth.

5.1 Planšetes piestiprināšana

Planšeti līmējam ar magnētiem, lai to var viegli noņemt. Sākumā testēju citus magnētus, tādēļ uz planšetes no viena vecā magnēta palikusi līme. Var līmēt vairāk magnētus, ir pieejami arī šaurāki un garāki magnēti, tie ar labi turētos, bet tā kā šie pildīja savu funkciju – citus netestēju.

5.2 Planšetes lādēšana

Planšete tiek lādēta ar L veida magnētisko lādētāju, var arī izmantot citus vadus, bet šis ir visestētiskākais. Kā arī magnētiskais lādētājs būs ērtāks, ja esat šaubīgos rajonos un bieži planšete jānoslēpj. Barošanas vadu ņēmu no AliExpress, jo kā parasti -tur ir vislētāk. Ņēmu ar garu vadu, lai to varu aizvilkt līdz USB rozetei, kas man ir zem elkoņu balsta. Varat arī paši izveidot papildus USB ligzdu tur pat magnetolas rāmī – aiz planšetes tik un tā neko neredzēs. 

6. Aplikācija

Izmantoju Android aplikāciju Car Launcher FREE. Sākumā bezmaksas versija apmierināja, bet redzot, ka PRO versijai ir ievērojami vairāk iespējas to modificēt – šķīros no 3.29€ – un joprojām esmu apmierināts.

Plusi +

+ Nav cenā kosmoss.

+ Planšeti var izmantot arī citām lietām, ne tikai mašīnā.

+ Liels, kvalitatīvs ekrāns.

+ Plašas iespējas mainīt interfeisu, pogu izkārtojumu, krāsu, wallpaper utt…

+ Planšeti viegli noņemt un pielikt.

+ Dzīvē izskatās labāk nekā bildēs.

Mīnusi -

– Grūtāk pārslēgt uz radio, jo to var izdarīt tikai ar pašu magnetolu (pats klausos Spotify vai interneta radio no planšetes – īsti netraucē).

– Nav iespējas savienot planšeti ar stūres pogām.

[pt_view id="6b983085tx"]